Haber

Başkentte beklenen kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı

Başkentte beklenen kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı

Ankara Elmadağ’da kış sezonu açıldı Kayak tutkunları Elmadağ’da buluştu

ANKARA Yarıyıl tatiline giren Ankaralı öğrenciler, aileleriyle birlikte geldikleri Elmadağ Kayak Merkezi’nde karın keyfini çıkardı.

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde yılın ilk karı yağışının ardından 7’den 70’e her yaştan insan Elmadağ Kayak Merkezi’nde buluştu. Yurt genelinde etkili olan kar yağışı, 2 aylık bir gecikmenin ardından gece saatlerinden itibaren Ankara’da da kendisini gösterdi. Kar yağışıyla birlikte Ankara’nın yanı başındaki Elmadağ Kayak Merkezi’nde yoğunluk yaşandı. Her yaştan Ankaralılar, kızaklarını tutan çocukların yanı sıra doyasıya eğlendi. Bazıları Cet’e binmeyi tercih etti. Ankara’nın soğuğuna rağmen çocuklar ve aileleri yarıyıl tatiline mutlu bir başlangıç ​​yaptı.

Her yaştan vatandaşın bulunduğu kayak merkezinde en çok eğlenen minikler oldu. Kızaklarını ellerine alan minikler, sabahın ilk saatlerinden itibaren karın keyfini çıkarmaya başladı. Sömestr tatilinde böyle bir aktivite yapmaktan çok memnun olduğunu söyleyen 7 yaşındaki Elif Özkay, kar yağdığını duyunca çok heyecanlandığını ve karda kayak yapmayı çok sevdiğini ifade etti.

Çocuklarını kayak merkezine götürüp ailecek karın tadını çıkaran Aysun Karataş, “Bugün çocukları eğlendirmek için getirdik. Çocuklar da sömestr tatilinde. Kar yağdığını görünce hemen buraya geldik. dün.” dedi.

“Kar Ankara’ya biraz geç geldi ama bereketiyle geldi”

Ailesiyle birlikte kayak merkezine gelen ve keyifli vakit geçiren sağlık çalışanı İlker Kutlu, “Sömestr tatili nedeniyle çocuklar rahat etsin diye ilimize en yakın yer olan Elmadağ Kayak Merkezi’ne geldik. iyi eğlenceler.Kar Ankara’ya biraz geç geldi ama rahmetiyle geldi.Daha çok kar istiyoruz.Yollarımız kapansın ama kar yağsın rahmet ve bereket gelsin.Ankara’nın barajlarındaki doluluk oranımız civarlarda. Yüzde 15. Her kar yağdığında çocuklarımız kar heyecanını yaşasın istiyoruz. Çok kar yağınca buraya gelen yollar kapanıyor. Bundan şikayetçiyim. Bizim adımıza kar yağsın istemiyoruz ama kar yağsa da ambulanssız yürüyerek vakalara gideceğiz” dedi.

Elmadağ Kayak Merkezi’nde kayak tutkunları, kayak merkezi çevresinde yaşayan vatandaşların hazırladığı kulübelerde sıcak çaylarını içerken soba başında da ısınabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu