Haber

Gönüllülerin işbirliği ile mağdurlara ücretsiz gözlük ve lens verilecek.

Başkentteki gönüllüler, Kahramanmaraş’taki depremlerde gözlükleri zarar gören veya kaybolan afetzedelere son reçetelerine göre uygun gözlük ve lensleri ücretsiz olarak ulaştıracak.

Ankara Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odası ile Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği işbirliğiyle ilk etapta Kahramanmaraş’ta mağdurlara 5 bin gözlük ve 5 bin lens ulaştırılacak.

Depremin ardından gıda ve giyecek yardımı yaptıklarını belirten Volkswagen Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Gültekin, temel ihtiyaçların yanı sıra farklı alanlardaki ihtiyaçlar için de çalıştıklarını belirtti.

Gültekin, deprem bölgesinde görme güçlüğü çeken, camları kırılan veya kaybolan vatandaşlarla karşılaştığını anlattı.

Bu sorunu analiz etmek için harekete geçtiklerini vurgulayan Gültekin, şöyle devam etti:

“Ankara’daki gözlükçü-optisyen arkadaşlarımızla bu mağduriyetin giderilmesi için iletişime geçtik. Oradaki sorun şu ki insanlar bir poşet ilaç içiyor ama hangi ilaç olduğunu göremiyorlar. Gözlüklerinde cam var, cam yok. Biz fark edince bunun için böyle bir projeyi gerçekleştirmek istedik Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği olarak oradaki lojistik takviye, konteyner ve makine heyetine insan gücü ve araç takviyesi yapacağız. gözlükçü arkadaşlarımıza ulaştırıp ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.”

5 ekip 37 gün çalışacak

Eski Ankara Gözlükçüler ve Gözlükçüler Odası Optisyen Cenk Gültekin, çok sayıda depremzedenin gözlüğünün enkaz altında kaldığını gördüklerini, çalışmayla birlikte ilk etapta 5 ekiple 37 gün Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek bu ihtiyacı karşılayacaklarını söyledi. hazırladılar.

Gözlük ve lens teslim sürecinde e-Devlet Medula Optik Reçete Bilgi Sorgulama sayfasından yararlanacaklarını belirten Cenk Gültekin, kişinin 3 yıla kadar satın aldığı tüm gözlüklerin sistemde olduğunu, teslim edeceklerini bildirdi. gözlükleri hazırlayarak ve en son reçeteye göre çerçeveye monte ederek.

Cenk Gültekin, bölgeye götürecekleri cihazlarla bardakları 2 dakikada teslimata hazır hale getirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanından tedarikçi firmalar bugüne kadar 15 bine yakın bardak gönderdi. Şimdi 5 bin tane alacağız.” . Orada bir hafta çalıştıktan sonra yine ihtiyaca göre erzak alırız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu