Haber

OHAL kanun teklifi Meclis’te kabul edildi mi? OHAL kanun teklifi Meclis’ten geçti mi? OHAL KHK’sında son durum nedir?

OHAL kanun teklifi Meclis’te kabul edildi mi? OHAL günlerdir gündemde olduğu için sorusu internet üzerinden vatandaşlar tarafından arandı. Toplamda 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda Büyük Devlet Kararı görüşüldü. Peki, OHAL kanun teklifi Meclis’te kabul edildi mi? OHAL kanun teklifi Meclis’ten geçti mi? OHAL KHK’sında son durum nedir?

OHAL KARARI MECLİSTE ONAYLANDI MI?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem gibi olağanüstü durumlar için olağanüstü önlem alınması gerektiğini belirterek, olağanüstü halin gerekçesini açıkladı.

Oktay’ın açıklamaları şöyle:

Doğal afetler, tehlikeli salgın hastalıklar ve yaygın şiddet olayları gibi kamu düzenini tehlikeye sokan ve olağanüstü bir idari sistemin gerekli olduğu hallerde uygulanan olağanüstü halin amacı; Yaraları sarmanın en hızlı yoludur. Acil ve hayati ihtiyaçların karşılanması, afet bölgesinde yıkılma riski taşıyan binaların bulunduğu alanlara girişlerin sonlandırılması, tehlike oluşturan binaların yıkılması, zorunlu ihtiyaç dağıtımlarının düzenlenmesi gibi gerekli çalışmalar hızlı ve hızlı bir şekilde sağlanacak. inanılmaz devlet yönetimi ile.

“EMLAK DENETÇİLERİ DİREK SATIN ALIM YAPABİLİR”

İdari amirler, tedavi, kurtarma, besleme, giyinme, barınma gibi işlerin gerektirdiği acil alım ve kiralamaları doğrudan yapabilecek. OHAL kapsamında konaklama tesislerinin acil ihtiyaçlara göre kullanılması mümkün olacaktır. ABD, Kanada ve Filipinler gibi birçok ülkede doğal afetlerin ardından olağanüstü hal ilan edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu