Teknoloji

Apple, 2024’te Katlanabilir Ekranlı iPad’i Tanıtabilir

Deneyimli Apple analisti Ming Chi Kuo özellikle tablet kullanmayı seven tüketicileri heyecanlandıracak değerli açıklamalarda bulundu. Twitter’da paylaşımlarda bulunan ve Apple’ın geleceğe yönelik planlarını aktaran Kuo, iki yeni tabletüzerinde çalıştığını söyledi.

Önce yakın gelecekten başlayalım. Apple analistine göre şirket bir süredir yeni bir tane piyasaya sürüyor. ipad mini üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu iPad mini, 2024 yılında piyasaya sürülecek. Kuo, yeni iPad’in herhangi bir özelliğini açıklamadı. Ancak önceki dönemlerde yeni nesil iPad mini 120Hz ProMotion ekran var olduğu belirtildi. Öte yandan bu iddiayı reddeden açıklamalar da var.

Eylül 2021’de piyasaya sürülen iPad mini’den daha gelişmiş olacak

Eylül 2021’deki lansmanda tanıtılan iPad küçük, 8.3 inç boyutunda Bir ekranı, A15 Bionic işlemcisi ve Touch ID’si vardı. 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında tanışacağımız söylenen yeni iPad mini, muhtemelen A15 Bionic’in gelişmiş bir versiyonu olacak veya A16 Biyonik sahip olacak Ayrıca bu tablette Touch ID yerine Face ID teknolojisini görebiliriz.

İşte Ming-Chi Kuo’nun küçük iPad açıklaması:

Yeni iPad mini’nin 2024’ün ilk çeyreğinde seri üretime başlaması daha olası. Hal böyle olunca önümüzdeki 9-12 ay içinde yeni bir iPad ile tanışamayabiliriz.

2024’te başka bir iPad ile tanışabiliriz: hem katlanır ekran hem de karbon fiber ayaklar!

*Konsept tasarımı.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple 2024’te yeniden büyüyecek bomba patlatacak . Analistin tezine göre şirket, 2024 yılında hem katlanabilir ekrana hem de karbon fiber malzemeye sahip bir tablet ile karşımıza çıkacak. Ekran endüstrisi için değerli bir bilgi kaynağı olan Ross Young, 2026 veya 2027 En kısa zamanda çıkacağını ve ekran boyutunun 20 inç olacağını söyledi. Kuo, bu konuda net bir şey var söylemedi.

Kuo’nun katlanabilir ve karbon fiber ayakta duran tablet ile ilgili açıklaması şu şekilde:

Son araştırmalarıma göre katlanabilir ekranlı iPad, karbon fiber ayak dayama yeri ile gelecek. Karbon fiber malzeme takviye ayağını hafif ve güçlü yapacaktır.

orta-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu